Про проєкт

Жанна Крючкова

Навесні 2018 року ми говорили з Олексієм Ботвіновим, видатним піаністом, фундатором фестивалю класичної музики Odessa Classics. Йшлося про музику та бізнес. Точніше, це Олексій говорив про музику, а я — переважно про бізнес. Торкнулися теми систем і безсистемності. Олексій розмірковував на прикладах творів Рахманінова та Goldberg variations Баха, я — на прикладах управління бізнесом у різних індустріях. І хоча ми виконували різні «партії», наші думки пливли в одному напрямку.

Ми дійшли спільного висновку — нерідко і в музиці, і в бізнесі легко переплутати бездарність і генія: один не доріс до правил, інший їх переріс. Один рухається наосліп, інший — віртуозно експериментує, і важко зрозуміти хто профан, а хто новатор.

Західна бізнес-освіта дала мені дуже важливе розуміння: системність необхідна будь-якому починанню. Без неї бізнес не має шансів не те що розвиватися, а навіть вижити. Але водночас я припускаю, що випадковості не випадкові. Лао-Цзи вважав, що «дещо» народжується з «нічого». Мені імпонує талановита імпровізація, раптове осяяння, спонтанність неординарного рішення, яке виникає з нічого. Адже це саме те, що називають духом підприємництва. Цей дух невіддільний від моєї особистості, він у моїй природі.

Того вечора ми з Олексієм Ботвіновим жартували, що нашим дискусіям не вистачає третього учасника — філософа. Восени того ж року відбувся чудовий творчий вечір за участю трьох ключових постатей: філософа, піаніста та бізнесмена. Цей вечір, у свою чергу, надихнув мене послухати Брамса, Равеля, Сен-Санса і прочитати «Письмовник» Михайла Шишкіна.

Непомітно для мене самої ідея творчого вечора переросла у щось велике. І вже за півроку потреба філософського осмислення життя як творчості вилилася в рішення запустити новий видавничий проект — журнал, присвячений питанням філософії, науки, бізнесу та мистецтва.

Так народився проєкт Huxley.
Наші автори та контриб’ютори — це філософи, бізнесмени, науковці, дослідники та митці. Люди, яким близький дух творчості та підприємництва.

Я точно знаю: бувають події, які змушують нас змінитись і по-іншому поглянути на звичні речі. Низка таких зустрічей призвела до створення цього видання, і я сподіваюся, що Huxley стане путівником у світ нових ідей та смислів, що народжуються на наших очах.

Посвята журналу Huxley

Гаррі Джейкобс
СЕО Всесвітньої академії мистецтв і наук, президент Всесвітнього консорціуму університетів, повноправний член Римського клубу

Зростання швидкості та складності глобальних змін сьогодні ставить серйозні проблеми перед людьми та націями в усьому світі, але також відкриває безпрецедентні можливості для швидкого соціального прогресу. Україна не є винятком.

Впоратися з проблемами і скористатися можливостями можуть тільки люди з відкритим розумом, здатні до незалежного мислення, не схильні до тягаря минулого досвіду, укорінених ортодоксій і панівних переконань.

Це вимагає нових джерел розуміння та надихаючого лідерства у формі ідей, цінностей, окремих людей, організацій та соціальних рухів.

Запуск Huxley для вивчення нових ідей та альтернативних перспектив у різних сферах життя та мислення знаменує собою відхід від традиційної журналістики та свіжий погляд.

Це може стати джерелом ідей, що зароджуються, і більш високих цінностей, необхідних для ефективного лідерства на національному та глобальному рівнях.

Гаррі Джейкобс

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: