Соломія Марчук-Зінченко
Директор Main Business Partner, голова Всеукраїнської молодіжної організації «Молодь проти корупції»
Liberal Arts
4 мин. на чтение

РЕЦЕНЗІЯ ЧИТАЧА: «КНИГА: ДУХОВНА ОСОБИСТІСТЬ У ПОШУКАХ ЖИВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ» ГАРРІ ДЖЕЙКОБСА (Рецензія II)

РЕЦЕНЗИЯ ЧИТАТЕЛЯ: «КНИГА: ДУХОВНАЯ ЛИЧНОСТЬ В ПОИСКАХ ЖИВОЙ ОРГАНИЗАЦИИ. ПУТЬ БЕСКОНЕЧНОЙ ИГРЫ» ГАРРИ ДЖЕЙКОБСА (Рецензия II)
Поделиться материалом
Джерело фото: cordmagazine.com

 

Вас колись шукала Книга? Зі мною таке вперше. Мені до рук ця робота потрапила абсолютно випадково, а коли вона мене знайшла, з’ясувалося, що сюжет саме такий: таємна Книга глибоко філософського змісту шукає свого читача. Ймовірно, зі старту вас може злегка демотивувати великий обсяг і зовсім трішки заплутаний сюжет. Та це тільки емоційний тест на готовність вникнути у неймовірно чітку інструкцію: як лідерам направити людство в напрямку до тотальної ефективності, як стати кращими.

В наших бібліотеках безліч слів про ефективне управління, лідерство, інструменти побудови команд, але немає жодного, яке б відповіло на запитання, на які ми всі вже так давно шукаємо відповідей.

«Стимули вивільняють енергію. Направленість перетворює енергію в силу. Організація перетворює силу в інструмент створення. Професійні дії використовуються для отримання результату», — каже книга.

Як стимулювати створення бажань у свідомості людей? Як ці бажання конвертувати в загальну енергію організації? Як перетворити цю енергію на силу, що творить матеріальні речі навколо нас?

Автор ніби зумисно, між рядками, підкреслює, що жанр цього роману — фантастика. Всі схожості з героями вигадані. Та якщо придивитись…

Ключові герої — четверо друзів, серед яких жінка, разом створюють футуристичне програмне забезпечення, яке первинно виконувало роль інструменту для налагодження ефективної роботи в команді, а потім переросло в Клондайк можливостей для будівництва неймовірно ефективних компаній.

Кожен з учасників Команди наділений своїми слабкостями і потрапляє у різні складні життєві ситуації, які, як наслідок, стають матеріалом для покращення створеної ними програми.

Усвідомленість. Вся сюжетна лінія наповнена історіями з повсякденного життя героїв, в якому кожен випадок змінює їхнє світосприйняття. І ця трансформація відбувається не ситуативно, в потоці випадковості, — а усвідомлено, з глибоким розумінням причин і наслідків.

Цей процес — бекграунд для будь-яких змін чи покращень. В ньому людина посідає місце суб’єкта. Вона має вплив, має інструменти, але, найголовніше — вона має завдання.

І, попри глибокий індивідуалізм в процесі усвідомленості, автор вправно підкреслює те, що наша свідомість і наш розум — не сепаровані. Ми — частина великої системи, і єдине, що спокушає нас думати інакше, — наше Его.

Невидимою ниткою між героями прокладена історія Книги. Містичний текст абсолютно випадково потрапляє до рук одного із партнерів, і це круто міняє траєкторію їхнього руху.

В ній докладно, з певним сакральним змістом, передаються читачеві унікальні знання. Але є умова. Ці знання мають приносити користь людству, бути реалізовані невідкладно.

Ніхто не може вважати ані Книгу, ані знанння у ній своєю власністю. Щойно це відбувається — Книга полишає читача.

Наостанок хочу процитувати автора:

 

Він дав надію. Пробудив бажання виконати місію і досягнути цілей

 

Сміливо вирушайте в подорож своєю свідомістю з цією книгою, але не забувайте, яка основна задача такої глибинної роботи над собою.

 

Читати рецензія I

Вступая в клуб друзей Huxleў, Вы поддерживаете философию, науку и искусство
Поделиться материалом

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Получайте свежие статьи
Уже уходите?Не забудьте подписаться на обновления и моментально узнавайте о выходе новых материалов!

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: