Huxley
Автор: Huxley
© Huxley — альманах про філософію, мистецтво та науку

НАУКОВИЙ ІНСАЙТ: Наталія Морозова про творчу конкуренцію між людиною і штучним інтелектом

НАУКОВИЙ ІНСАЙТ: Наталія Морозова про творчу конкуренцію між людиною і штучним інтелектом
Джерело фото: facebook.com

 

HUXLEЎ: Яка з останніх наукових новин, на вашу думку, є найцікавішою? Що робить її важливою?

Відповідає: Наталія Морозова, CEO Havas Village Ukraine.

 

Штучний інтелект — це справжнє технологічне диво сучасного світу. Він вчиться відтворювати увесь спектр людських емоцій. Вже зараз він демонструє творчі здібності, яки нічим не гірші за людські, а може, вже й перевершують їх. Ми опинилися на порозі ери нових, ще небачених можливостей. Але чи не створять вони й нові, поки що не усвідомлені людством загрози?

Я завжди із захопленням читаю про наукові відкриття у квантовій механіці, медицині та, звичайно, про всі нові технологічні рішення. А як інакше: моя професія потребує максимальної обізнаності, прогресивних рішень та втілення інновацій. Інновації — в ДНК групи Havas Village Ukraine, вони — наша пристрасть. І дуже часто саме завдяки інноваціям ми можемо творити неймовірні історії.

Останніми роками я із захопленням спостерігаю за прогресом штучного інтелекту у створенні контенту. Адже цей напрям може вплинути на нашу професію та трансформувати її. Приміром, ще у 2017 році в Японії штучний інтелект створив ролик, який за усіма параметрами виграє у версії відео від титулованого креативного директора.

2018 року «Лексус» зняв рекламне відео, сценарій до якого був повністю написаний штучним інтелектом. Спершу нейронна мережа суперкомп’ютера «переглянула» приклади реклами преміальних брендів.

Це допомогло АІ (Artificial intelligence — штучний інтелект) добре зрозуміти мету реклами — не просто продати товар, а зробити це через вплив на людські емоції. Можна спрогнозувати: якщо машина навчиться добре розуміти наші емоції, то не за горами час, коли вона зуміє імітувати весь їхній спектр.

Мені досі важко повірити у те, що штучний інтелект може бути справжнім творцем. Завжди здавалося, що креатив був і буде скілом, який неможливо «оцифрувати», створити завдяки алгоритмам. АІ, який підлаштовується під співбесідника та відповідає йому на певні запити (насправді на мільйони запитів на хвилину!) чи складає договори, чи технічну документацію, — це ще більш-менш прийнятна й зрозуміла річ. Але те, що АІ може сам щось творчо вигадувати, — просто фантастика, яка вже сьогодні стає реальністю.

У наші дні АІ малює неймовірні картини, створює музику, пише вірші, книги. А цьогоріч компанія OpenAI представила оновлення своєї AI-технології щодо обробки мови GPT-3.5, а також чат-бота, який працює на цьому алгоритмі.

За відгуками у мережі можна зрозуміти, що ChatGPT чудово жартує, пише есе, програми та відповідає майже на будь-яке запитання. Наприклад, він легко написав текст для реп-треку у стилі Eminem. А також без проблем створив розповідь про загублену шкарпетку в стилі детективів автора «Шерлока Холмса» Артура Конан Дойля.

ChatGPT уже активно тестують для написання маркетингових текстів, технічної документації. Всього за декілька секунд програма видасть контент, на який людина витрачає багато годин чи днів. І це не просто текст — а з відмінною граматикою та чіткою структурою.

Звісно, таке використання штучного інтелекту має безліч плюсів. Як мінімум, всі технічні тексти можна буде делегувати йому замість тисяч копірайтерів. АІ зможе відповідати споживачам в соцмережах, допомагати дізнаватися інформацію. Проте й мінуси також є.

Освітяни б’ють на сполох, що безкоштовний і швидкодоступний ChatGPT є великою загрозою для якості навчання. Адже він може виконувати письмові роботи замість учнів і студентів, і фактично це не буде плагіатом. Бо наразі системи, які борються з плагіатом, не можуть побачити проблем із такими текстами: ChatGPT не бере шматки чужого тексту, він переписує їх, таким чином уникаючи плагіату та запозичень.

Виявити це сучасними інструментами просто неможливо. До того, може виникнути ще проблема, коли штучний інтелект генеруватиме тисячі фейкових новин, зануривши світ у хаос. Ну й мінус, з яким не посперечаєшся, — настане час, коли АІ може залишити мільйони людей у всьому світі без роботи.

Ця технологія поки ще дуже «юна», отже, вона буде щодалі вдосконалюватися. І вже зараз потрібно придумати, як протистояти соціальним, а можливо, й іншим загрозам, які можуть через неї виникнути.

 


При копіюванні матеріалів розміщуйте активне посилання на www.huxley.media
Вступаючи до клубу друзів Huxley, Ви підтримуєте філософію, науку та мистецтво
Отримуйте свіжі статті

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: