Huxley
Автор: Huxley
© Huxley — альманах про філософію, мистецтво та науку

НАУКОВИЙ ІНСАЙТ: Олег Кохан про дрон-камікадзе DART

НАУКОВИЙ ІНСАЙТ: Олег Кохан про дрон-камікадзе DART
Автори фото: NASA/Джонс Хопкінс, APL/Стів Гріббен

 

HUXLEЎ: Яка з останніх наукових новин, на вашу думку, є найцікавішою? Що робить її важливою?

Відповідає: Олег Кохан — продюсер, власник SOTA CINEMA GROUP.

 

Впевнений, науковці щодня дивують світ новими відкриттями, завдяки яким ми зможемо нарешті вилікувати смертельні хвороби, спростити або прискорити складні технологічні процеси, відкрити нові можливості та світи — тобто змінити світ та життя на краще. Але вибір найцікавішої наукової новини я можу зробити скоріше емоційно, спираючись лише на власне сприйняття, — майже рандомно.

Імовірніше, побачивши у ній символічні паралелі з українською сучасністю, де ми щоденно маємо протистояти великому злу, яке несе загрозу людству взагалі. Тому мене так вразила новина про дрон-камікадзе DART, який змінив орбіту майже 200-метрового астероїда, на ім’я Діморф, що рухався зі швидкістю 22,5 тис. км/год. Таким чином дослідники NASA перевірили, чи зможе людство змінити траєкторію небезпечного космічного тіла й потенційно врятувати Землю від загрози зіткнення з ним.

Удар дрона змістив 1 млн кг курної породи в космос, а це приблизно сім залізничних вагонів, заповнених вщент, — цього було достатньо, щоби змінити курс астероїда розміром із футбольне поле. І попри очікування вчених, що дрон змінить час проходження орбітою всього на кілька хвилин, він скоротився на 32 хвилини. Показово, що дрон вагою близько 1300 фунтів не мав на борту вибухівки.

Його «зброєю» стало власне тіло і сила, з якою він врізався в астероїд на швидкості 22 530 кілометрів на годину. І хоча вчені переконують нас, що наразі жоден астероїд не планує зіткнутися з нашою планетою, проте вони пильно стежать за 30 000 великих об’єктів у нашій частині Сонячної системи, серед яких 15 000 можуть бути розміром завбільшки 140 метрів.

Тому впевненість у тому, що людство може змінювати траєкторію польоту небезпечних космічних тіл, звучить заспокійливо і вкотре підтверджує факт, що не важливо, якого розміру ракета, головне — вміти правильно нею користуватись.


При копіюванні матеріалів розміщуйте активне посилання на www.huxley.media
Вступаючи до клубу друзів Huxley, Ви підтримуєте філософію, науку та мистецтво
Отримуйте свіжі статті

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: