Huxley
Автор: Huxley
© Huxley — альманах про філософію, мистецтво та науку

ТОП-15 ТЕХНОТРЕНДІВ 2023: куди проінвестовано $700 млрд

ТОП-15 ТЕХНОТРЕНДІВ 2023: куди проінвестовано $700 млрд
Згенеровано за допомогою ШІ / bing.com

 

Консалтингова компанія McKinsey проаналізувала 15 ключових технологічних трендів 2023 року, які зараз працюють на створення нового майбутнього людства. Охоплення — від штучного інтелекту та Web 3.0 до відновлюваної енергетики та біоінженерії. За оцінками McKinsey, сумарний обсяг інвестицій у ці галузі минулого року по всьому світу становив майже $700 млрд.

 

БУДОВА НОВОГО СВІТУ

 

У McKinsey вкотре проаналізували найважливіші технологічні тенденції 2023 року. Порівняно з попереднім дослідженням до 14 ключових трендів додався генеративний ШІ, який отримав вагомий поштовх для бурхливого розвитку.

Хоча багато тенденцій перебувають на ранніх стадіях впровадження та масштабування, включаючи Web 3.0 і той самий ШІ, цей аналіз дає розуміння про поточний рівень розвитку технологій та інтересу до них з боку великого бізнесу за такими показниками, як обсяг інвестицій у 2022 році та динаміка зміни кількості вакансій на ринку праці.

Для зручності тренди згруповані у п’ять категорій, що поєднують пов’язані тенденції.

 

РЕВОЛЮЦІЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

 

Сьогодні мало хто сумнівається, що штучний інтелект вже незабаром відіграватиме значну роль. Суперечки про межі застосування ШІ продовжуються, але цю революцію не зупинити. В 2022 році інвестиції у різні галузі ШІ перевищили $110 млрд.

#1 Прикладний ШІ

Моделі машинного навчання можна використовувати для вирішення завдань класифікації, прогнозування та управління, щоб автоматизувати дії, додавати або розширювати можливості й пропозиції, а також ухвалювати ефективніші рішення. 2022 року інвестиції в цю галузь становили $104 млрд, а кількість вакансій зросла на 6% порівняно з попереднім роком.

#2 Генеративний ШІ

Завдяки вибуховому зростанню інтересу до ChatGPT про можливості генеративного ШІ дізналися багато людей. Поява нових подібних платформ неминуча. Усього за рік потреба у фахівцях зі створення генеративного ШІ зросла на 44%, хоча в сам напрямок інвестовано лише $5 млрд.

#3 Індустріалізація машинного навчання

Екосистема програмних та апаратних рішень машинного навчання швидко розвивається. В результаті прискорюється розгортання та обслуговування ШІ. Цей точковий сегмент індустрії ШІ у 2022 році залучив не багато інвестицій — $3 млрд. Але про потенціал красномовно свідчить збільшення вакансій на 23%.

 

ЕКОСИСТЕМА ЦИФРОВОГО МАЙБУТНЬОГО

 

У створенні екосистеми цифрового майбутнього є кілька ключових напрямів: програмне забезпечення нового покоління, довірча цифрова ідентифікація та Web 3.0. 2022 року в ці галузі сумарно інвестовано понад $110 млрд.

#4 Web 3.0.

Нова ітерація інтернету на основі блокчейна включає платформи та додатки, які покликані забезпечити перехід до децентралізації, відкритих стандартів і протоколів, захисту прав цифрової власності. Перехід до Web 3.0 потенційно надає користувачам більше прав власності на свої дані та каталізує нові бізнес-моделі. Обсяг інвестицій у 2022 році — $62 млрд із супутнім збільшенням кількості вакансій на 40%.

#5 Довірча цифрова ідентифікація

Технології цифрової довіри дозволяють створювати, масштабувати та підтримувати довіру творців і користувачів різноманітного цифрового контенту, а також цифрових продуктів та послуг. У 2022 році інвестиції в цей напрямок становили $47 млрд, кількість вакансій зросла на 16%.

#6 ПЗ нового покоління

На горизонті — поява програмних продуктів та інструментів нового покоління, які забезпечують автоматичну генерацію коду, тестування та рефакторинг. Попит на профільних фахівців у 2022 році зріс на 29%, обсяг інвестицій — $2 млрд.

 
ОБЧИСЛЮВАЛЬНА ПОТУЖНІСТЬ

 

Цілі стають ближчими, а завдання простішими, коли в наявності є достатні обчислювальні потужності та засоби передачі й обробки даних. Сюди входять бездротові та хмарні технології, VR і квантові комп’ютери. Загальний обсяг інвестицій у ці галузі 2022 року склав $220 млрд.

#7 Бездротові технології

Впровадження різноманітних цифрових рішень лавиноподібно зростає з кожним роком завдяки впровадженню стільникового зв’язку стандартів 5G/6G та швидкісному Wi-Fi. Не дивно, що лише торік у цю сферу в світі інвестовано $118 млрд. Кількість вакансій зросла на 7% порівняно з минулим роком.

#8 Хмарні технології

Використання хмарних технологій для обробки та обміну даними поступово стає повсюдним, охоплюючи дедалі більше сфер людської діяльності. Це зумовило суттєве надходження інвестицій у 2022 році в розмірі $84 млрд. Кількість вакансій за той самий період зросла на 12%.

 

Вступаючи до клубу друзів Huxley, Ви підтримуєте філософію, науку та мистецтво

 

#9 Віртуальна реальність

Технології віртуальної реальності сьогодні демонструють лише часткове проникнення у виробничі та побутові сфери. Проте їх застосування у короткостроковій перспективі зростатиме. Минулого року інвестиції в цій галузі становили $16 млрд, а попит на профільних фахівців зріс на 10%.

#10 Квантові технології

Квантові комп’ютери обіцяють експоненційне збільшення обчислювальних потужностей для багатьох фундаментальних та прикладних завдань. Однак супутні технологічні складності поки що стримують інвестиції у створення квантових обчислювальних потужностей. 2022 року обсяг інвестицій — лише $2 млрд.

 

ПЕРЕДОВА ІНЖЕНЕРІЯ

 

Ця категорія трендів включає різноманітні технології мобільності, а також розвиток біоінженерії та космічних технологій. Сумарні інвестиції у 2022 році перевищили $240 млрд.

#11 Технології мобільності

Тут широке поле діяльності: підвищення ефективності наземного та повітряного транспорту за допомогою різноманітних рішень автономності, включаючи електрифікацію. Ось чому лише 2022 року в цю сферу інвестовано $194 млрд, а потреба у додатковому персоналі зросла на 15%.

#12 Біоінженерія

Конвергентні біологічні та інформаційні технології набувають дедалі більшого значення, дозволяючи покращувати здоров’я та працездатність людей, а також трансформувати виробничо-збутові ланцюжки для створення інноваційних продуктів та послуг. У 2022 році інвестиції в цій сфері досягли $43 млрд, а кількість вакансій скоротилася на 19%.

#13 Технології космосу 

Як то кажуть, не Старлінком єдиним. Поступове зниження витрат за космічні запуски призведе до появи нових інноваційних послуг з урахуванням космічних технологій. Обсяг інвестицій у 2022 році — $8 млрд, кількість вакансій збільшилася на 16%.

 

СТАЛИЙ СВІТ

 

У цій категорії — відновлювана енергетика та різноманітні кліматичні технології. Сумарний обсяг інвестицій у 2022 році — $374 млрд.

#14 Відновлювана енергетика

Весь цивілізований світ взяв курс на відновлювані джерела енергії, зокрема завдяки законодавчим ініціативам різних країн. Це шлях до декарбонізації окремих підприємств та цілих сегментів економіки. Обсяг інвестицій у 2022 році становив $288 млрд, а кількість вакансій зросла на 27%.

#15 Кліматичні технології

Окрім відновлюваної енергетики, впроваджуються інші кліматичні рішення — такі як CCUS (уловлення вуглекислого газу з атмосфери для повторного використання) та екологічно чисті рішення у сільському господарстві. Обсяг інвестицій у 2022 році — $86 млрд, зростання кількості вакансій на 8%.

 

ПОШУК ТАЛАНТІВ

 

Головною перешкодою для прискорення трендових технологій є не гроші, яких достатньо, а відсутність необхідної кількості кваліфікованих фахівців. За даними McKinsey, їх надлишок присутній лише в кількох із 15 позначених напрямків.

Нестача кадрів особливо помітна для таких напрямів, як хмарні обчислення та індустріалізація машинного навчання, що є необхідними для більшості галузей. Це також серйозна проблема в областях мобільності майбутнього та квантових обчислень, де потрібні вузькоспеціалізовані професіонали.

Ось чому технологічні компанії мають бути на вершині ринку талантів, щоби швидко реагувати на помітні зрушення на ринку праці та надавати кандидатам на потрібні позиції сильну ціннісну пропозицію. Наприклад, недавня хвиля звільнень у світовому технологічному секторі може стати плюсом для інших галузей, де щосили намагалися залучити й утримати висококваліфікованих технічних фахівців.

У майбутнє десятиліття від 20–30% часу, що витрачається на виконання поточних завдань, буде вивільнено з допомогою технологій автоматизації. Це спричинить значні зміни необхідних навичок. Крім того, компаніям слід постійно підвищувати кваліфікацію людей, аби вони відповідали індивідуальним вимогам до роботи.

 


При копіюванні матеріалів розміщуйте активне посилання на www.huxley.media
Вступаючи до клубу друзів Huxley, Ви підтримуєте філософію, науку та мистецтво
Отримуйте свіжі статті

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: