Меню
З питань спільних проєктів editor@huxley.media
З питань співпраці з авторами chiefeditor@huxley.media
Телефон

«Війна в Україні — це не просто військовий конфлікт, це протистояння цивілізації та цінностей», — філантроп та інвестор у сучасні технології Жан-Крістоф Боніс

Huxley
Автор: Huxley
© Huxley — альманах о философии, бизнесе, искусстве и науке
«Війна в Україні — це не просто військовий конфлікт, це протистояння цивілізації та цінностей», — філантроп та інвестор у сучасні технології Жан-Крістоф Боніс

 

Жан-Крістоф Боніс — філантроп, технологічний інвестор, речник TED, засновник та голова гуманітарного фонду Team4UA.

 

З одного боку — Україна, яка прагне зберегти свою свободу, а з іншого — Росія, яка мріє нав’язати власне авторитарне бачення та заручитись контролем над чужими територіями. Між цими державами точно немає нічого спільного. 

Для мене нація — це, перш за все, питання ідентичності. Війна в Україні — це не просто військовий конфлікт, це протистояння цивілізації та цінностей.

Я корінний француз за походженням, але мені цікаво жити в Україні, адже її народ стає дедалі сильнішим як нація, у той час, як, наприклад, Франція слабшає, адже у неї зникає певна специфіка, яку натомість має українська культура. 

Такі люди, як я, не відчувають себе французами, і в цьому наша проблема. 

Зараз ми є свідками війни не за територію, а за цивілізацію та бачення суспільства в цілому. В одному з останніх випусків мого подкасту The French Futurist ця тема неодноразово була порушена. 

Ще наприкінці 90-х французький дослідник Фернан Бродель писав, що у постнаціональному світі найбільша конкуренція відбуватиметься не за ресурси, а саме за культурні коди. І, як наслідок, перед нами постає дійсно вагоме питання щодо того, чи може історія взагалі бути ресурсом майбутнього? Тобто чи можемо ми посилатись на історію для створення майбутнього? 

Питання досить неоднозначне, адже якщо використовувати схеми з минулого для пояснення сьогодення — можна зробити помилки. З іншого боку, це дозволяє творити майбутнє, вже володіючи належним досвідом. 

Але, на жаль, через культурні, цивілізаційні та ціннісні підґрунтя, які наразі є одними з головних причин кровопролитної боротьби, страждає й мирне населення країни.

Пропрацювавши багато років у галузі ШІ та технологій, здобувши певні знання, я був упевнений, що це ще одна можливість наблизити країну до перемоги. 

Створивши проєкт Team4UA від HIT та пропрацювавши рік у напрямку, який займається вирішенням гуманітарної кризи, я став свідком глобальної консолідації народу. Ми з командою доставляли та продовжуємо доставляти велику кількість допомоги у прифронтові зони та на звільнені території. 

Згодом розпочався ще один проєкт під назвою HIVE, який використовує технологію 3D-друку для відновлення будинків та критичної інфраструктури, що є дуже важливим. Станом на сьогоднішній день в Україні частка загального обсягу збитків у житловому фонді складає 38,6%. 

Наразі існує одна мета — це перемога, після якої не можна припускатись помилок, адже той, хто перемагає у війні, має бути непохитним у своїх переконаннях і після її закінчення. 

 


При копіюванні матеріалів розміщуйте активне посилання на www.huxley.media