Huxley
Автор: Huxley
© Huxley — альманах про філософію, мистецтво та науку

«УКРАЇНСЬКИЙ ДАВОС» І ПРОСТІР МАЙБУТНЬОГО: КМЕФ обговорить економічні перспективи України

«УКРАЇНСЬКИЙ ДАВОС» І ПРОСТІР МАЙБУТНЬОГО: КМЕФ обговорить економічні перспективи України
Фото надано Київським міжнародним економічним форумом (КМЕФ)

 

7 листопада в українській столиці відбудеться десятий за рахунком Київський міжнародний економічний форум. Цього року він має особливий, знаковий характер. Насамперед тому, що цей КМЕФ — ювілейний, і, отже, час підбити деякі підсумки. По-друге, це вже третій форум, який проходить в умовах протистояння російській агресії. Це дає змогу зробити висновки про ту відповідь, яку українська бізнес-спільнота дала на цей виклик.

 

ГОЛОВНА БІЗНЕС-ПОДІЯ

 

Перший Київський міжнародний економічний форум, у якому взяли участь понад 800 бізнесменів, політиків і громадських діячів з усього світу, відбувся 2 жовтня 2014 року. Його ініціатором став Василь Хмельницький, відомий український підприємець, засновник компанії UFuture.

КМЕФ від самого початку позиціонувався як свого роду «український Давос». І за 10 років йому дійсно вдалося стати без перебільшення однією з головних, якщо не найголовнішою, українською бізнес-подією. До його спікерів прислухаються, його ідеї активно обговорюють. До війни географія учасників, кількість яких сягала 1500 осіб, включала понад 30 країн.

Інформацію про управлінські та економічні інсайти від спікерів КМЕФу, репортажі про роботу форуму публікувало понад 200 українських і світових ЗМІ. І це цілком зрозуміло. Адже, з одного боку, у заході беруть участь видатні глобальні візіонери, економісти, бізнесмени, інвестори та науковці зі світовим ім’ям.

А з іншого — представники української бізнес-спільноти та держави. Упродовж десяти років КМЕФу вдається створювати унікальну атмосферу — інтелектуальної синергії, причетності до глобальних процесів і залученості до світового дискурсу.

 

СУБ’ЄКТНІСТЬ, ВОЛЯ ТА БАЧЕННЯ

 

Форум — це вікно у великий світ проривних управлінських ідей, бізнес-трендів і технологічних інновацій. КМЕФ створює той простір глобального майбутнього, в якому Україні відведено проактивну, творчу роль. І це різко контрастує з тими сценаріями, які песимістично оцінюють перспективи українського суспільства та держави.

Суб’єктність держави й нації починається із суб’єктно забарвленої творчої волі кожного з її громадян. У цьому сенсі КМЕФ, що об’єднує найбільш економічно та інтелектуально активну частину суспільства, робить надзвичайно багато для просування успішного «українського проєкту». І він являє собою разючий контраст із тим типом «проєктності», який характерний для Росії, що розв’язала війну.

 

Вступаючи до клубу друзів Huxley, Ви підтримуєте філософію, науку та мистецтво

 

Українська проєктність — не репресивна, вона народжується з найкращих практик «м’якої», творчої сили, інклюзивності та свободи. Форум 2024 року буде третім за рахунком, який проводиться в умовах воєнного стану. На попередніх двох спікери чітко окреслили ціннісні засади української бізнес-культури.

Національний бізнес бачить себе одним з авторів української перемоги. Для цього в нього є воля і бачення. Він хоче бути рівноправним союзником держави в розбудові технологічної бази, реалізації інвестиційної політики та стратегій управління людським капіталом.

 

ДИСКУСІЯ НА ТЛІ ВИБОРІВ

 

Звичайно, ювілейний КМЕФ не може пройти повз війну та пов’язане з нею українське майбутнє. Незважаючи на надзвичайний стан і загрозу ракетних ударів, заплановано виступи щонайменше 100 спікерів, які візьмуть участь у 16 панельних дискусіях. Очікується, що до дискусій українських бізнесменів та спікерів, які представляють західні компанії, уряди та фонди, долучаться також представники Офісу Президента України, Кабінету Міністрів та Верховної Ради.

Важлива деталь — ця дискусія відбуватиметься на тлі президентських виборів у США, запланованих на 5 листопада. Тож їхні результати стануть однією з ключових тем для обговорення серед спікерів та учасників форуму.

«Важливо, щоби бізнес, держава й суспільство працювали разом над створенням ефективних механізмів співпраці. Особливо зараз, коли до повномасштабного вторгнення в Україну додається ще й глобальна нестабільність. Ми перебуваємо на межі великих змін, і перед нами стоїть питання: як ми їх використаємо? Чи стануть ці виклики нездоланною перешкодою або, навпаки, стимулом для пошуку нових рішень і руху вперед?» — зазначає Юрій Пивоваров, СЕО Київського міжнародного економічного форуму.

 

Підготовлено у партнерстві з КМЕФ. Huxley — інформаційний партнер Київського міжнародного економічного форуму

 


При копіюванні матеріалів розміщуйте активне посилання на www.huxley.media
Вступаючи до клубу друзів Huxley, Ви підтримуєте філософію, науку та мистецтво
Отримуйте свіжі статті

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: