Меню
З питань спільних проєктів editor@huxley.media
З питань співпраці з авторами chiefeditor@huxley.media
Телефон

«Моє завдання — викликати в глядача бажання розглядати та відкривати нові шари значень», — живописець із Києва Ганна Уварова

Huxley
Автор: Huxley
© Huxley – альманах про філософію, мистецтво та науку
«Моє завдання — викликати в глядача бажання розглядати та відкривати нові шари значень», — живописець із Києва Ганна Уварова
Ганна Уварова / Фото з особистого архіву

 

Ганна Уварова — живописець. Народилась та навчалась у Києві. З 1990 року бере участь у групових та персональних виставках у США, Швейцарії, Україні, Італії, Іспанії. Її роботи перебувають у приватних колекціях багатьох країн світу.

Художниця займається графікою, батиком, створює дизайнерські прикраси та одяг, але залишається вірною головній пристрасті — живопису. Їй імпонують яскраві та контрастні, виразні поєднання кольорів. Ганна полюбляє досліджувати природні форми сучасними методами. Її приваблюють абстракція та невизначеність.

 

«У Києві хочу змінити ставлення до архітектурних пам'яток, садиб, мозаїк, бо дуже болить», — художниця Тетяна ЯгодкінаЯкий перший творчий момент у своєму житті ви пам’ятаєте?

Моє перше художнє враження було після закінчення академічної художньої школи, в інституті, де ми займалися абстракцією. Це було як відкриття цілого світу. Творча свобода та можливість експериментувати дозволили мені виражати себе. Абстракція суттєво вплинула на моє художнє бачення, дозволяючи мені досліджувати форми та кольори за межами класичних обмежень. Це надало можливість виражати власні ідеї та почуття у свій власний спосіб.

 

«У Києві хочу змінити ставлення до архітектурних пам'яток, садиб, мозаїк, бо дуже болить», — художниця Тетяна ЯгодкінаУ чому полягає ваша творча амбіція?

Досягти рівня, коли мої роботи стануть джерелом тепла, світла та радості. Моє бажання — викликати в глядачів емоції та почуття, які дозволять кожному відкрити власний світ вражень. Моя амбіція полягає в створенні сучасного мистецтва, де абстракція виражається через гармонію та красу.

Я прагну об’єднати абстрактні елементи, взаємодіючи з ними так, щоб створити сучасну симфонію форм та кольорів. Мої роботи спрямовані на те, щоб викликати роздуми про ідею гармонії у сучасному світі.

 

Ганна Уварова. Композиція, 2021

 

«У Києві хочу змінити ставлення до архітектурних пам'яток, садиб, мозаїк, бо дуже болить», — художниця Тетяна ЯгодкінаЩо стоїть на заваді здійснення ваших творчих амбіцій?

Як у всіх людей. На заваді стоять лінощі, поганий настрій, розсіяна свідомість, іноді розпач від того, що навколо. Але, коли перебороти ту лінь, розкласти фарби, почати працювати, то процес настільки захоплює… це наче така магічна подорож. Розумієш, що боротьба над собою того варта. Я не чекаю натхнення, воно з’являється під час роботи.

 

«У Києві хочу змінити ставлення до архітектурних пам'яток, садиб, мозаїк, бо дуже болить», — художниця Тетяна ЯгодкінаЗ чого ви починаєте свій день?

Якщо це питання про мій творчий стан, то я майже кожного ранку намагаюсь уявити майбутню картину. І часто бачу її. Та не завжди втілюю побачене, і вона пропадає назавжди. Взагалі, коли створюю нову роботу, мені краще не думати про неї, відволіктися, слухати музику, тоді щось через мене наче розповідає якусь казку, головне — не заважати думками про те, як зробити краще.

 

Ганна Уварова. Рослинний мотив-2, 2021

 

«У Києві хочу змінити ставлення до архітектурних пам'яток, садиб, мозаїк, бо дуже болить», — художниця Тетяна ЯгодкінаЯкими митцями ви найбільше захоплюєтеся?

Мої улюблені художники — це майстри абстракціонізму, як-от Джексон Поллок, Жоан Міро, Герхард Ріхтер, Пабло Пікассо, Анри Матісс, Піт Мондріан, Марк Ротко. Також Марія Примаченко, Ганна Собачко-Шостак. Їхні твори стали для мене джерелом натхнення, і вони втілюють виразність та свободу у світі абстракції.

 

«У Києві хочу змінити ставлення до архітектурних пам'яток, садиб, мозаїк, бо дуже болить», — художниця Тетяна ЯгодкінаЧи є у вашому житті хтось, хто вас постійно надихає?

Чомусь мене не надихають люди. Але маленька яскрава квіточка, травичка, мурашка чи поєднання яскравих кольорів можуть викликати у мене захоплення.

 

«У Києві хочу змінити ставлення до архітектурних пам'яток, садиб, мозаїк, бо дуже болить», — художниця Тетяна ЯгодкінаДайте визначення музи. І хто є вашою музою?

Муза, тобто джерело натхнення для мене, — це магія досконалості Всесвіту, природи та гармонії. Моє натхнення виникає з безмежної краси природи та емоцій, які вона викликає. Я прагну передати сутність флори у сучасному стилі. Для цього я використовую складну багатошарову техніку для надання роботам глибини та унікальності.

 

Вступаючи до клубу друзів Huxley, Ви підтримуєте філософію, науку та мистецтво

 

«У Києві хочу змінити ставлення до архітектурних пам'яток, садиб, мозаїк, бо дуже болить», — художниця Тетяна ЯгодкінаЯк ви реагуєте, коли стикаєтесь із переважаючим розумом чи талантом?

Поважаю та намагаюсь вчитися.

 

«У Києві хочу змінити ставлення до архітектурних пам'яток, садиб, мозаїк, бо дуже болить», — художниця Тетяна ЯгодкінаЯк ви дієте, коли зіштовхуєтеся з перешкодами на шляху до успіху чи загрозою поразки?

За мій довгий творчий шлях було багато перешкод, але тепер я маю досвід, і мені боятись нема чого. Зараз в мене такий етап творчості, коли можна працювати тільки для задоволення, не поспішаючи чогось досягти. Творчій процес для мене — це і є найвища радість.

 

Ганна Уварова. Рослинний мотив, 2021

 

«У Києві хочу змінити ставлення до архітектурних пам'яток, садиб, мозаїк, бо дуже болить», — художниця Тетяна ЯгодкінаЯк ви розумієте майстерність?

Майстерність — це вміння створювати емоційне з’єднання з глядачем. Моя задача — балансування між абстракцією та впізнаваністю — це захоплюючий виклик. Я досліджую сутність природи, дозволяючи спонтанність у моєму процесі, але зберігаючи зв’язок із впізнаваними елементами. Тут йдеться про захоплення душі, а не точне відтворення форми.

Багатошарова техніка є ключовою у моєму мистецтві. Вона додає об’єм і складність, створюючи візуальну подорож для глядача. Кожен шар сприяє загальній насиченості, роблячи картини тактильними та розкриваючи нові деталі при ближчому розгляді. Невизначеність абстракції — це можливість для глядача розкрити власні тлумачення та знаходження важливості у кожної деталі.

Моє завдання — викликати в глядача бажання роздивлятися й відкривати нові шари значень.

 

«У Києві хочу змінити ставлення до архітектурних пам'яток, садиб, мозаїк, бо дуже болить», — художниця Тетяна ЯгодкінаУ чому полягає ваша найбільша мрія?

Мрія — знов побачити мій улюблений Київ мирним, спокійним, творчим, зручним, з купою галерей. Хочу повернутись і гуляти з друзями Андріївським Узвозом, заходити в кафешки та галереї. Тим старим Узвозом, коли в майстернях були художники і творча атмосфера була повсюди.

 

Ганна Уварова. Бджілка, 2022

 

«У Києві хочу змінити ставлення до архітектурних пам'яток, садиб, мозаїк, бо дуже болить», — художниця Тетяна ЯгодкінаВ Україні протягом останнього десятиліття змінилося…

На мій погляд, люди стали більш чемними та усміхненими, та, на жаль, матеріалістичний дух у людей переважає, і це з часом посилюється.

 

«У Києві хочу змінити ставлення до архітектурних пам'яток, садиб, мозаїк, бо дуже болить», — художниця Тетяна ЯгодкінаМетафора, літературний герой, асоціація для сучасної України…

Сучасна Україна для мене асоціюється зі Звіром Марії Примаченко. Він красивий, злий, але ще дуже наївний.

 

«Мне не хватает сине-желтого флага над городской администрацией Луганска», — из творческого досье художника Евгения ГригорьеваЧи можливо пробачити ворога?

Так, ворога потрібно пробачати або ігнорувати. Проте іноді це неможливо.

 

Ганна Уварова. Бірюза-5, 2020

 

«В Киеве хочу изменить отношение к архитектурным памятникам, усадьбам, мозаикам — очень больно за них», — художница Татьяна ЯгодкинаНайкраща порада, яку ви отримали у житті…

Мій дядько, художник, порадив мені піти до художньої школи.

 

«У Києві хочу змінити ставлення до архітектурних пам'яток, садиб, мозаїк, бо дуже болить», — художниця Тетяна ЯгодкінаЧи є фраза, з якою ви йдете дорогою життя?

 

Треба це зробити, бо потім пожалкую

 


При копіюванні матеріалів розміщуйте активне посилання на www.huxley.media
Знайшли помилку?
Виділіть текст і натисніть Ctrl + Enter